İçeriğe Dön
Architettura Sonora: Müzik ve Heykelin Buluşması

Architettura Sonora: Müzik ve Heykelin Buluşması

“En güzel gözüken hoparlörler sayesinde mümkün olabilecek en mükemmel ses kalitesi” sloganı ile yola çıkan Architettura Sonora, 2009 yılında dünyanın en prestijli ses çözümlerine sahip B&C Speaker Group’un bir üyesi olarak hayatına başladı. Çok kısa sürede içerisinde bulunduğu endüstrinin lider isimlerinden bir tanesi haline gelen marka, hoparlörlerinin üretildiği malzemeleri de sektöre yıllarını vermiş üreticilerden elde ediyor. 

Eşsiz mühendislik ve lüks tasarım: İtalya’nın etkileyici sanatını ve mimari başarısını işlevsellikle buluşturan, evinizin her köşesini adeta bir sanat eseri ile süsleyen Architettura Sonora şimdi JUSTSTANDART sayesinde sizinle buluşuyor. 

Architettura Sonora: Sanatsal Bir Güzellik

Architettura Sonora’nın heykelvari hoparlörleri üretilirken kullanılan malzemelerin tamamı topraktan elde ediliyor. Taş, beton, terakota türleri kullanılıyor. Böylece elde edilen her ürün, bir diğerinden farklı oluyor. Üstelik üzerinde yaşadığımız dünyadan kopartılan bir parçadan hazırlanmış olmaları sayesinde Architettura Sonora hoparlörleri, bize anı yaşamayı hatırlatan birer sanat eserine dönüşüyor. 

Architettura Sonora hoparlörleri, en sevdiğiniz müzikleri hem pes hem de tizde kaliteden ödün vermeden çalmanızı sağlıyor. Sadece nefes kesici bir ses kalitesi sağlamakla kalmayıp görünüş olarak da kusursuz tasarımlar ortaya koyuyorlar. Yani tasarım ve mühendislik birlikteliği arayanlar için Architettura Sonora şahane bir seçenek. 

Şimdiye kadar onlarca proje gerçekleştirmiş Architettura Sonora, otellerden bireysel yaşam alanlarına kadar her türlü alana desteğini veriyor. Biz de markanın destek verdiği bu enfes projelerden bazılarını bir araya getirdik, ilham almanız için. 

Four Seasons Firenze

İtalya’nın Floransa kentinde yer alan beş yıldızlı bir otel: Four Seasons Firenze, 15.yüzyılda elli sene boyunca Palazzo della Gherardesca ismiyle şehrin en güçlü aileleri için harikulade bir yaşam alanıydı. 2008 yılında şu anki otel haline gelen Four Seasons Firenze, mekanın tarihi dokusunu bozmamak adına Architettura Sonora’nın hoparlörlerinden destek alıyor. 

Floransa tarihini ziyaretçilere zarif bir biçimde sergileyen Four Seasons Firenze; altın ve krem renklerinin yanında mermerin görüntüsünden ilham alıyor. Rokoko freskolarıyla süslenmiş odalar, desenli parkeler ve ipek duvar kağıtları ile birleştiğinde ortaya gerçekten de 15.yüzyıldan günümüze kadar şahane bir biçimde korunmuş bir alan çıkıyor. Architettura Sonora’nın hem zemin hem de tavan hoparlörleri, bu birlikteliğe güzelce uyum sağlıyor. 

Plaza Lucchesi Hotel

Şehirdeki ilk otellerden bir tanesi olan Plaza Lucchesi Hotel, 1860 yılında kuruldu. Nefes kesici bir Arno Nehri manzarasına sahip olan bu otel, zengin tarihi dokusuna kattığı modern dokunuşlarla unutulmaz bir güzellik. Plaza Lucchesi Hotel, Floransa’da kalmayı düşünen herkesin İtalya tarihinin en özel köşelerinden birine adım atmasını sağlıyor. 

Üstelik çatıdaki eşsiz manzaraya Architettura Sonora’nın full range ve sub hoparlörleri eşlik ediyor: Böylece ziyaretçiler Floransa’ya yukarıdan bakarken otelin havasını bozmayan mükemmel bir ses kalitesi ile çok boyutlu bir deneyim yaşayabiliyorlar. Architettura Sonora hoparlörlerin güzelliği, otelin modern elementlerinden bir tanesi haline geliyor. 

Roccamare Residence

İtalya’nın Castiglione della Pescaia şehrinde yer alan Roccamare Residence, deniz kenarı konumuyla ve Giglio, Monte Kristo ve Elba adalarının şahane manzarasıyla İtalya’nın kalbini güzelleştiriyor. Yemyeşil ağaçların, renkli çiçeklerin ve masmavi gökyüzünün altında ziyaretçilere şehrin gürültüsünden kaçıp nefes alma fırsatı sunuyor. 

Architettura Sonora’nın Icarus hoparlörleri sayesinde Roccamare Residence adeta ustalıkla çizilmiş bir tablo. Architettura Sonora’nın özel tasarım hoparlörleri, modern teknolojinin bulunduğu konumun tarihi dokusuna veya doğal güzelliğine zarar vermeden de var olabileceğinin kanıtı niteliğinde. 

Pop House

Eğlenceli ve renkli mobilyalarıyla benzersiz bir atmosfer sunan Pop House, Livorno şehrinin kalbinde bulunuyor. Sanatın ve güzelliğin ön plana çıktığı bu konum, MODO Architettura + Design şirketinin en şahane projelerinden bir tanesi. Birbirinden farklı tarzlarda ve renklerde elementler bir araya gelerek son derece özgün ve eklektik bir bağlam yaratıyor. 

Mekanın mermer estetiğine Architettura Sonora’nın hoparlörleri eşlik ederek evin en küçük detaylarında bile kusursuz bir uyum yakalanıyor. Üstelik Pop House’un her odasında Architettura Sonora tarafından tasarlanan bir ses sistemi mevcut: Böylece sanat, Pop House’un duvarlarında yankılanıyor

Eski Makale
Yeni Makale
Kapat (esc)

Popup

Use this popup to embed a mailing list sign up form. Alternatively use it as a simple call to action with a link to a product or a page.

Age verification

By clicking enter you are verifying that you are 18+ to join JustStandART.

Arama

Sepetim

Sepetiniz Boş!
Alışverie Başla