Skip to content
Yaşayan Sanat Eseri : JARtB House

Yaşayan Sanat Eseri : JARtB House

Melbourne merkezli Kavellaris Urban Design (KUD) tasarım ofisinin ‘mimarlık ve sanat birbirinden ayrılamaz’ mottosu üzerine tasarladığı ev projesi ‘JARtB House her detayıyla yaşayan bir sanat eseri.

‘ARtB House’, görsel ve deneyimsel kültürü bir duygu deneyimine dönüştürüyor. Birbirine kenetlenen geometrik formların kontrollü bir kaosu tüm cepheleri şekillendirirken, yüzer dış polikrom cam cephe beton kaideden aşağıdaki boşluklara nüfuz ediyor.

                  

 

Dış cephede kullanılan freskler, yer yer iç mekana geçiyor. Böylece iki yönlü bir cephe tipolojisi ortaya çıkıyor. İç mekanda kullanılan sanat eserleri ile de birlikte sanat gerçek bir mimari unsur haline geliyor.

JARtB House'un varoluşu sosyal ve kültürel bir eyleme dönüşüyor. Bina, geçiş anları, malzeme ışığı, teknoloji ve mekanın birleştiği bir araya getirilmiş bir konuşma olarak gözlemlendiğinde, adeta görsel şiirin bir tiyatrosunu yaşatıyor.

 

 

 

Older Post
Newer Post
Close (esc)

Popup

Use this popup to embed a mailing list sign up form. Alternatively use it as a simple call to action with a link to a product or a page.

Age verification

By clicking enter you are verifying that you are 18+ to join JUSTSTANDART.

Search

Shopping Cart

Your cart is currently empty.
Shop now