İçeriğe Dön
Beosystem 9000c

Bang & Olufsen'ın "Yeniden Hayata Geçen Klasikler" Serisi, 9000c ile devam ediyor!

Beosystem 9000c

Bang & Olufsen, Beosystem 9000c müzik sistemi ile orijinal kompakt disk formatını yeniden hayata döndürüyor ve en yeni hoparlör tasarımıyla birleştiriyor. 

Bang & Olufsen "Yeniden Hayata Geçen Klasikler" serisi kapsamında ikonik Beosound 9000 CD çalarını geri getirerek nostalji severleri sevindiriyor. Bu özel Beosystem 9000c müzik sistemi, orijinal dijital kompakt disk formatını modern teknolojiyle buluşturuyor. Beosound 9000'in yeni versiyonu, en son hoparlör tasarımıyla birlikte geliyor ve müzikseverlere hem görsel hem de işitsel bir şölen sunuyor. Sadece 200 adet üretilen bu sınırlı sayıdaki set, Bang & Olufsen'ın titiz işçiliği ve eşsiz tasarım anlayışıyla hayat buluyor. 

Beosystem 9000c

Beosound 9000c, geçmişin ikonu. Geleceğe kulak veren bir tasarım. Yeni anodize edilmiş zemin standı ve kumaş kablo, ünlü silüete doku katıyor. Geçmişi gerçekten bugüne taşımak mı istiyorsunuz? Beoconnect Encore entegrasyonu, çaları iki Beolab 28 ile ve tüm modern özellikleriyle sorunsuz bir şekilde bağlamanızı sağlıyor. Ses yönlendirmesi tercihinize göre yapılabilir. Her odaya ve yerleşime uyum sağlayan bass. Hassas stereo koordinasyonu. 

CD'lerin modasının geçmiş sayıldığı bir çağda, Bang & Olufsen 9000c ile CD mirasını kutluyor. B&O sadakatin şampiyonu olarak, bu ikonik CD çalarını titizlikle yeniden yaratıyor ve koleksiyonunuzdaki her notayı, detayı ve ritme size sunuyor. Daha önce hiç duymadığınız gibi. Sadece üstün ses kalitesi ile değil, müziği adeta elinizde hissedeceğiniz, albüm kapaklarına bakakalacağınız o anlar. 90'lar tarzı kontrol paneli ve altı CD değiştirici ile, Beosystem 9000c, bu deneyimi en büyük şekilde geri getiriyor. Her dinleme seansı bir etkinlik haline geliyor. Her oynat tuşuna bastığınızda müziğe dokunuyorsunuz ve müzik size dokunuyor. 

JUSTSTANDART Bang & Olufsen Seçkisini Keşfedin: 

Beosystem 9000c'nin Hikayesi

Beosystem 9000c

Şehirde yeni bir canlanma var. Bu, 1990'ların Beosound 9000 CD çalarının titizlikle güncellenmiş hali olan Beosystem 9000c Müzik Sistemi. Streaming öncesi dönemde, 9000'in altı diskli yığını, B&O'nun hareketli CD kelepçesi gibi teatral mekanizmalarıyla saatlerce müzik dinlemenize olanak tanıyordu. 1980'ler ve 1990'larda B&O'nun birçok tasarımını denetleyen Britanyalı endüstriyel tasarımcı David Lewis tarafından tasarlanan bu CD çalar, diskleri normalde çaların mekanizmasının içinde gizli olan bölümler yerine açıkta sergileyerek benzersiz bir etki yarattı. Motorize cam kapak, Bang & Olufsen'ın 'büyülü' ürün tasarımı yaklaşımının bir diğer canlı örneğiydi. 

Modern Dokunuşlarla Yeniden Doğan Beosystem 9000c

Beosystem 9000c, çağdaş Beolab 28 hoparlör çifti ile birlikte geliyor ve bu, geniş CD koleksiyonlarına hala bağlı olanlar için sofistike bir hepsi bir arada sistem sunuyor. Aslında, dijital diskin koleksiyoncular ve müzisyenler arasında yeniden popüler hale gelmesiyle birlikte, yeni Beosystem 9000c, her CD meraklısının istek listesinin en üstüne yerleşmeye hazır. 

Ancak acele etmek gerekecek. Üretim süreci, oriijinal Beosound 9000 birimlerinin 200 örneğini temin ederek ve bunları Bang & Olufsen'ın Struer, Danimarka'daki tesisine geri getirerek başladı. Burada, şirketin teknisyenleri her birimi temizlemek, onarmak ve gerektiğinde her bir bileşeni değiştirmek için söktü. Orijinal iş tezgahları yeniden kullanıma alındı ve bazı uzun süredir çalışan teknisyenler, bu zarif CD çalarını yeniden hayata döndürmek için rollerini yeniden tasarladılar. 

Ürün Döngüselliği ve Tasarımın Kalıcılığı

Beosystem 9000c

Bang & Olufsen'de Ürün Döngüselliği ve Portföy Planlama Direktörü Mads Kogsgaard Hansen, "Yeniden Hayata Geçen Klasikler" serisini, Bang & Olufsen'in, ses, tasarım ve zanaatkarlık konusundaki benzersiz yeteneklerinin uzun ömürlü, döngüsel ürünler yaratmada nasıl kullanıldığını göstermek olarak tanımlıyor. Hansen, "İkinci yaşam ürünlerinin yeni bir ürün kadar çekici olabileceğini ve Beosound 9000 gibi yüksek kaliteli bir ürünün bir son kullanma tarihi olması gerekmediğini göstermek istiyoruz" diyor. 

Beosound 9000'in altı CD değiştiricisine ek olarak, bir AM/FM radyo da bulunuyor. Beolab 28 hoparlörleri, Beoremote One uzaktan kumandası ve B&O'nun akıllı telefon uygulaması sayesinde müzik akış hizmetleri ve kablosuz oynatmaya da olanak sağlıyor. Airplay 2, Chromecast veya Bluetooth 5.0 aracılığıyla hoparlörlere kablosuz müzik aktarımı yapmak mümkün. 

Sadece 200 Adet Üretildi

Beosystem 9000c

Bang & Olufsen orijinal Beosound 9000 CD çalarını temelinden söküp yeniden inşa etti. Tasarım efsanesi David Lewis'in müziğinizi gururla sergileme vizyonuyla rehberlik ettiği bu tasarımda, müziğinizi siyah bir kutuda saklamak yerine göstermenizi sağlıyor. Yüksek, şeffaf formu albümlerinizi bir galeride sergiler gibi gösteriyor. Beolab 28 hoparlör çifti, CD'lerinizin rakipsiz sadakatini sergiliyor. 

Londra'da Hayal Edildi, Danimarka'da Doğdu

Beosystem 9000c

Soho, Londra 1995. Bang & Olufsen'ın tasarımcısı David Lewis, bir plak dükkanı vitrininin önünden geçerken durur ve adımını atar. Bir sıra halinde dizilmiş altı adet CD görür. Albüm sanatının bir galerisi. Zihnini hareketlendiriyor: müziğinizi bir sergiye koyabilseydiniz, siyah bir kutuda saklamak yerine. Beosound 9000 işte böyle doğar. Bir altı CD değiştirici ve plak dükkanı vitrin bir arada. Herkesin bir CD'yi karışıma katabileceği şekilde ve evinizi sonsuz ses akışıyla doldurmak için tasarlandı. 

Yeniden Doğuşun Kutlaması

Beosystem 9000c
Beosystem 9000c

Restorasyon süreci, Beosound 9000'in orijinal renk düzenini tersine çevirdi ve Beolab 28'in silindirik formundaki yeni alüminyum lamellalarla birleştirdi. Siyah ve doğal alüminyum kaplamalar, CD çaların kırmızı LED ekranıyla dengeleniyor. 

Hansen, "Son yıllarda gerçekleşen fiziksel medyanın yeniden canlanmasını da kutlamak istedik" diyor. "Vinil ve CD'ler, insanların sevdikleri müzik ve sanatçılarla bağlantı kurmak için zaman ve enerji harcadığı özel bir şey haline geldi. Tasarımda uzun ömürlülük ve müzik dinleme tutkusunu, Beosystem 9000c'nin lansmanı ile kutluyoruz. Her şey, dinleme seçeneklerini canlı tutmakla ilgili.

Beosystem 9000c hakkında daha fazla bilgi için Bang & Olufsen internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Eski Makale
Yeni Makale
Kapat (esc)

Popup

Use this popup to embed a mailing list sign up form. Alternatively use it as a simple call to action with a link to a product or a page.

Age verification

Enter'a tıklayarak katılmak için +18 yaşından büyük olduğunuzu doğruluyorsunuz JUSTSTANDART.

Arama

Sepetim

Sepetiniz Boş!
Alışverie Başla